PIĘLĘGNACJA SKÓRY PODCZAS ZIMOWYCH SZALEŃSTW

Za niespełna dwa tygodnie rozpoczną się ferie zimowe - okres wyczekiwany nie tylko przez dzieci, ale także przez miłośników sportów zimowych. Jeżeli zamierzacie spędzić ten czas, szalejąc na górskich stokach, to już teraz pomyślcie o odpowiedniej pielęgnacji - intensywne słońce, wiatr i mróz to dla skóry prawdziwe wyzwanie.


Przede wszystkim postawcie na odpowiedni krem nawilżający - właściwie dobrany utrzyma cerę w doskonałej kondycji nawet w najmroźniejszy dzień. Warto wybrać produkt bez substancji zapachowych oraz barwników, za to ze zwiększoną zawartością lipidów, masłem Shea oraz uwodornioną lecytyną. Bardzo dobrze sprawdzą się także kremy odżywcze, bez zawartości wody (woda w kremie pod wpływem mrozu może uszkodzić strukturę skóry), bogate w witaminy i oleje. Jeżeli Wasza skóra przetłuszcza się, wybierzcie krem o formule żelowej. Dobrym pomysłem jest także wykonanie w gabinecie kosmetycznym takich zabiegów, które złagodzą skutki przebywania w trudnych warunkach atmosferycznych.W górach poziom promieniowania UV jest najwyższy, dlatego wybierzcie krem z filtrem dobranym do Waszego fofotypu skóry (zapomnijcie o tym wakacyjnym!). W oparciu o tzw. klasyfikację Fitzpatricka istnieje 6 fototypów skóry:I Bardzo blada wręcz biała skóra, często ze sporą ilością piegów; włosy blond lub rude; oczy jasnoniebieskie lub zielone.
II Jasna karnacja ze skłonnością do występowania piegów; oczy są zwykle niebieskie, zielone lub szare; włosy w odcieniu jasnego lub ciemnego blondu.
III Karnacja lekko śniada; włosy w odcieniu ciemnego blond lub brązowe; oczy szare, piwne i brązowe, też niebieskie.
IV Karnacja typowo śniada; włosy naturalnie ciemne; oczy w kolorze intensywnego brązu. Piegi u osób o tym typie skóry nigdy nie występują.
V Brązowa skóra.
VI Ciemnobrązowa i czarna skóra.Im niższy numer fototypu, tym wyższy numer filtru UVA i UVB.
Naszym zdaniem przed wyjściem na stok najlepiej połączyć pielęgnację - nałożyć krem odżywczy (natłuści skórę), a na to nałożyć kremem z wysokim filtrem. Osoby z cerą naczyniową, powinny pamiętać o produkcie, który obkurczy naczynka. Taki preparat należy nałożyć pod krem odżywczy, a na to tak, jak wyżej krem z wysokim filtrem. Pamiętajcie, że mimo najlepiej dobranej pielęgnacji Wasza skóra może ulec podrażnieniu, dlatego nie zapomnijcie o kremie kojącym.Usta zimą również wymagają odpowiedniej pielęgnacji - najlepiej sprawdzi się pomadka lub balsam z filtrem ochronnym.WAŻNE: Zrezygnujcie przed wyjazdem z zabiegów oczyszczających, złuszczających oraz rozjaśniających.


Wszystkie porady

DOMOWE SPOSOBY NA WZMOCNIENIE PAZNOKCI

PAZNOKIEĆ PRAWDĘ CI POWIE

PĘDZLEM (Z)MALOWANA - NIBY NIC, A JEDNAK...

JESIENNE PORZĄDKI

WAKACYJNY NIEZBĘDNIK

SKÓRA LATEM

OCHRONA SKÓRY PRZED SZKODLIWYM DZIAŁANIEM SMOGU, CZYLI CO ZROBIĆ, ABY WYGLĄDAĆ MŁODO I ZDROWO

CIEMNA STRONA FORMALDEHYDU W ODŻYWKACH DO PAZNOKCI

Bon podarunkowy

Prezent na każdą okazję! Bon Podarunkowy Twojego Gabinetu to niezawodny i elegancki prezent, który uszczęśliwi każdego oraz zagwarantuje zadowolenie na najwszyższym poziomie!

Więcej