OCHRONA SKÓRY PRZED SZKODLIWYM DZIAŁANIEM SMOGU, CZYLI CO ZROBIĆ, ABY WYGLĄDAĆ MŁODO I ZDROWO

Nie od dziś wiadomo, że zanieczyszczenie powietrza ma negatywny wpływ na cały nasz organizm, począwszy od upośledzenia funkcji obronnych dróg oddechowych, a skończywszy na chorobach skóry. O ile jeszcze kilka lat temu nikt nie mówił o pielęgnacji antysmogowej, tak teraz, dzięki najnowszym badaniom wiemy, że zanieczyszczenia obniżają nie tylko barierę ochronną skóry oraz poziom jej nawilżenia, ale również przyczyniają się do tzw. stresu oksydacyjnego. Co zatem zrobić, aby uchronić naszą skórę przed negatywnym działaniem smogu?

 

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zacząć od tego, co się w ogóle w nim znajduje, a niestety jest to mieszanka wprost wybuchowa. Przede wszystkim tworzą go pyły niskocząsteczkowe, tlenki azotu, dwutlenek siarki, metale ciężkie, m.in. rtęć i ołów, substancje kancerogenne oraz dioksyny.  Jak potwierdzają eksperci  takie skupienie substancji chemicznych zwiększa nie tylko występowanie chorób skóry (trądzik, egzema czy wypryski), ale także jej nowotworów! Nic więc dziwnego, że największe koncerny kosmetyczne zapoczątkowały nowy trend w pielęgnacji i stworzyły kosmetyki oparte na unowocześnionej formule, odpowiedniej do walki z zanieczyszczeniem. Lecz czy takie preparaty mogą być lekiem na całe zło smogu? Trochę w to wątpimy. Wiemy jednak, że prewencja oraz połączenie pielęgnacji domowej z zabiegami w salonie kosmetycznym z pewnością pozwolą na złagodzenie jego szkodliwych skutków.

 

Pielęgnacja domowa powinna się głównie opierać na działaniu ochronno - wzmacniającym, tzn. należy dobrać kosmetyki w taki sposób, by z jednej strony dostarczały skórze antyoksydantów, skutecznych w walce z wolnymi rodnikami, a z drugiej chroniły poprzez zminimalizowanie kontaktu zanieczyszczenia bezpośrednio ze skórą. Dobre serum z antyoksydantami powinno zawierać w swoim składzie: witaminę C lub E, kwas ferulowy lub floretynę. Warto podkreślić, że aby taki preparat faktycznie uchronił skórę, należy go 'zabezpieczyć' odżywczym/tłustym kremem. Krem tego typu nie tylko uszczelni płaszcz hydrolipidowy, ale także uniemożliwi odparowanie serum. Zalecałybyśmy przede wszystkim zrezygnowanie z kremu przeciwzmarszczkowego na rzecz tzw. 'cold creamu', czyli emulsji o tłustej, półprzepuszczalnej konsystencji, której odpowiednio dobrana formuła odżywi skórę i uchroni ją przed działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto tego typu krem dostarcza skórze na tyle odpowiednią dawkę nawilżenia, że inne kosmetyki przeciwzmarszczkowe są po prostu zbędne.   Zwróćcie też uwagę na odpowiedni demakijaż - pozostałości smogu mogą doprowadzić do zatkanych porów i trądziku oraz sprawić, że cera nabierze szarego kolorytu. Naszym zdaniem idealnie sprawdzą się olejki  - nie tylko dogłębnie oczyszczą skórę, ale również są mniej agresywne od żeli, których używa się zazwyczaj na co dzień.

 

Pielęgnacja w gabinecie kosmetycznym powinna być złożona z zabiegów wieloetapowych, w trakcie których skórze dostarczy się odpowiednią dawkę substancji pielęgnacyjnych. Polecamy tutaj głównie zabiegi intensywnie nawilżające z linii THALGO. Idealnym zabiegiem będzie także KARBOKSYTERAPIA, która dotleni, odżywi i poprawi napięcie skóry.

 

A jeśli macie dość szarości - zarówno tej za oknem, jak i na twarzy, postawcie na świetlisty makijaż. Będzie nie tylko stanowił kolejną, ochronną warstwę zabezpieczającą przed działaniem szkodliwego powietrza, ale sprawi również, że Wasza skóra będzie wyglądać promieniście i świeżo.  

 

Zanieczyszczenie powietrza w naszym mieście jest nadal na wysokim poziomie, dlatego pamiętajcie o odpowiednio dobranej pielęgnacji - nie tylko tej domowej!


Wszystkie porady

DOMOWE SPOSOBY NA WZMOCNIENIE PAZNOKCI

PAZNOKIEĆ PRAWDĘ CI POWIE

PĘDZLEM (Z)MALOWANA - NIBY NIC, A JEDNAK...

JESIENNE PORZĄDKI

WAKACYJNY NIEZBĘDNIK

SKÓRA LATEM

PIĘLĘGNACJA SKÓRY PODCZAS ZIMOWYCH SZALEŃSTW

CIEMNA STRONA FORMALDEHYDU W ODŻYWKACH DO PAZNOKCI

Bon podarunkowy

Prezent na każdą okazję! Bon Podarunkowy Twojego Gabinetu to niezawodny i elegancki prezent, który uszczęśliwi każdego oraz zagwarantuje zadowolenie na najwszyższym poziomie!

Więcej