JESIENNE PORZĄDKI

Jesień, to idealny czas na to, by w końcu przestać zamartwiać się niedoskonałościami skóry, tylko się z nimi porządnie rozprawić! Warto pomyśleć o zabiegach pielęgnacyjnych oraz takich, które poradzą sobie z rozbiciem tkanki tłuszczowej i pomogą pozbyć się rozstępów czy blizn.

 

Dziś kilka słów o rozstępach.

 

Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, u osób otyłych, jak i u osób szczupłych, u osób starszych, jak i u nastolatek w okresie dojrzewania. Niemal 90% kobiet w ciąży, to posiadaczki rozstępów. Choć źródło ich powstawania nie jest do końca znane nawet naukowcom, to do najczęstszych ich przyczyn można zaliczyć: wzrost poziomu kortyzolu we krwi (szczególnie w okresie ciąży, dojrzewania i otyłości), regularne zażywanie leków steroidowych, niewłaściwą/ubogą w składniki odżywcze dietę, skłonności genetyczne oraz zbyt intensywne treningi siłowe. Rozstępy mogą pojawiać się niemal w każdym miejscu: na udach, pośladkach, brzuchu, biodrach, a nawet ramionach.Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna, to białka mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Prawidłowo zbudowane włókno kolagenowe odznacza się niesamowitą wytrzymałością – trzeba użyć obciążenia co najmniej 10 kg, aby zerwać włókno o średnicy 1mm.  Upośledzone - m. in. z  powodu zwiększonego poziomu kortyzolu we krwi – fibroblasty, zaczynają produkować zmienione włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry, z powodu kruchości włókien, dochodzi do zrywania tej regularnej sieci, czego efektem są właśnie rozstępy.

Można wyróżnić dwie fazy tworzenia się rozstępów:

 

I FAZA: rozstępy mają postać czerwonych pasm. Na tym etapie są największe szanse na zwalczenie ich.

II FAZA: następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnianiu i zmniejszaniu, jednak nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki, wyczuwalne przy dotyku.

 

Jeżeli tylko zauważycie pierwsze oznaki powstawania rozstępów, sięgnijcie po oliwki, olejki lub balsamy przeznaczone do ‘walki’ z nimi. Pamiętajcie jednak, że kosmetyki te, to tylko czynniki wspomagające. W zwalczaniu perłowych, kilkuletnich 'tygrysów' z pewnością pomoże KARBOKSYTERAPIA. Iniekcja dwutlenku węgla nie tylko znacznie zredukuje rozstępy oraz blizny, ale również zagęści skórę, widocznie poprawiając jej kondycję oraz koloryt. Po serii zabiegów, w tkance poddanej zabiegowi zwiększy się ilość naczyń krwionośnych, co pozwoli na produkcję nowego kolagenu, wpłynie na eliminację toksyn i sprawi, że skóra stanie się gładka.

 

PRZYPOMINAMY RÓWNIEŻ O NASZEJ OFERCIE PROMOCYJNEJ:

 

- KARBO WTORKI: W KAŻDY WTOREK KARBOKSYTERAPIA NA DOWOLNĄ CZĘŚĆ CIAŁA TYLKO 90 ZŁ!

- PROMOCJA NA ZABIEGI W SERII: PRZY UMÓWIENIU SIĘ NA 5 ZABIEGÓW KARBOKSYTERAPII Z RZĘDU – SZÓSTY GRATIS!


Wszystkie porady

DOMOWE SPOSOBY NA WZMOCNIENIE PAZNOKCI

PAZNOKIEĆ PRAWDĘ CI POWIE

PĘDZLEM (Z)MALOWANA - NIBY NIC, A JEDNAK...

WAKACYJNY NIEZBĘDNIK

SKÓRA LATEM

OCHRONA SKÓRY PRZED SZKODLIWYM DZIAŁANIEM SMOGU, CZYLI CO ZROBIĆ, ABY WYGLĄDAĆ MŁODO I ZDROWO

PIĘLĘGNACJA SKÓRY PODCZAS ZIMOWYCH SZALEŃSTW

CIEMNA STRONA FORMALDEHYDU W ODŻYWKACH DO PAZNOKCI

Bon podarunkowy

Prezent na każdą okazję! Bon Podarunkowy Twojego Gabinetu to niezawodny i elegancki prezent, który uszczęśliwi każdego oraz zagwarantuje zadowolenie na najwszyższym poziomie!

Więcej